On-line poradna

HA - dlouhodobé problémy?

Datum: 23.02.2014
Typ: - Různé

Otázka

Dobrý den, chtěla bych poprosit o Váš názor - asi 4 roky (od svých 19 let)jsem brala Diane 35. Vše bylo fajn, žádné problémy, naprostá spokojenost. Po této době jsem jednou udělala chybu a náhle ukončila užívání po asi 7 tabletkách Diane (vím, špatné řešení). Změnila jsem antikoncepci na Bonadeu, ale po té mi bylo špatně, bolesti hlavy, špatně od žaludku, celková slabost. Pak jsem měla antikoncepčí kroužek, ale problémy byly prakticky stejné. Pak jsem znovu najela na Diane. Ale od této doby je mi někdy fajn a někdy špatně - nechutenství, špatně od žaludku, deprese, celková slabost. Tento stav už trvá prakticky rok. Myslíte, že to může mít souvislost s HA? Mám změnit pilulky (bojím se, aby to nebylo ještě horší)? Co dělat? Děkuji za odpověď

Odpověď

Pokud máte potíže i při Diane, kterou jste před tím snášela, dobře nebude jistě antikoncepce hlavní příčinou potíží. Bohužel Diane a její kopie jsou spojeny s vysokým rizikem tromboembolické nemoci, tedy jako antikoncepci je nedoporučujeme. Zkuste antikoncepci zcela vysadit a to bude odpovědí na Vaši otázku.   

MUDr. Fait



Zpět na seznam otázek