On-line poradna

klimakterium

Datum: 11.06.2020
Typ: - Nemoc

Otázka

Je mi 57 let a v 38 letech jsem absolvovala hysterektomii. Před operací jsem brala pravidelně antikoncepci od 25 let. Po hysterektomii nastaly potíže s nočním pocením, návaly, problémy s močením a tak jsem začala brát na doporučení mého gynekologa hormonální léčbu. Postupně se braní hormonální léčby ustálilo na braní INDIVINY 1 x denně, a 1 x týdně Vagifem na vkládání - vše bez problémů.Bez přibírání hmotnosti, ustaly všechny potíže spojené s klimaktériem. Asi před 2 roky nastal problém v noci, pálení kůže, křeče v břiše, pocení. Na doporučení gynekologa jsem INDIVINU začala brát místo na noc ráno a den před vložením VAGIFEMU jsem INDIVINU vysadila, pak zase začala brát aby nebyl nápor hormonu tak velký. Vše bylo v pořádku a opět se ustálilo. Příležitostně - v létě jsem si stříkla ještě LENZETTO při vyšším pocení a sportu (hodně sportuji) . Teď se problémy vrátily (pálení kůže v noci a křeče v břiše). Při vysazení INDIVINY i VAGIFEMU potíže ustaly, ale za to nastaly problémy s močením - pálení a časté nucení na močení, noční pocení. Je možná alergie - beru léky už moc dlouho ? Je hormonu příliš ? Je možná nějaká náhrada, řešení ? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Bylo by vhodné hormonální terapii změnit. Vzhledem k tomu, že nemáte dělohu, berete gestagenní složku (Indivina má estrogenní i gestagenní složku) zcela zbytečně. Zkuste Lenzetto kombinovat s Vagifemem. 

 



Zpět na seznam otázek