Náhoda, která zachránila zdraví

Celé roky budujeme něco, čemu věříme. Kariéru, vztahy. To důležité, si často uvědomíme až ve chvíli, kdy opravdu o něco jde...

Tento příběh začíná jako desítky jiných: Paní Zdenka Karlíková žije se svým manželem, má dva dospělé syny. Manžel je v zaměstnaneckém poměru, ona sama dlouho bývala OSVČ – a neplatila si nemocenské pojištění. V případě ochoření bylo tedy nutné hradit veškeré výdaje z vlastních úspor.

Její kamarádka pracuje jako pojišťovací poradkyně. Když u ní paní Zdenka byla na návštěvě, přítelkyně mluvila o pojištění od ČP Zdraví. Šlo o pojištění Lady Plus zaměřené speciálně pro ženy – pomáhá jim v případě, že onemocní rakovinou.

Paní Zdenka si vše vyslechla. Sice se u ní v rodině s rakovinou nikdo neléčil, ale protože byla v dobrém rozpoložení, nechala se od kamarádky pojistit.

Když přišla domů, zadala trvalý platební příkaz na měsíční platby a na milou pojistku poté zapomněla. A vzpomněla si na ni až po dvou letech...

COSI nebylo v pořádku

V té době byla na preventivní prohlídce u své lékařky. ,,Z jejího výrazu jsem poznala, že něco není v pořádku. Okamžitě mě poslala do nemocnice na odběr vzorku a ten potvrdil diagnózu na karcinom dělohy,“ vzpomíná na velmi smutné a nepříjemné okamžiky paní Zdenka.

Když jí lékař sdělil diagnózu, kupodivu ji vůbec nenapadlo, že by mohla zemřít. „Na to jsem moc velký optimista. Ale je pravda, že hlavou mi proběhlo: Z čeho budeme žít, co všechno měsíčně platíme, jak dlouho budu práce neschopná, jestli ještě vůbec budu moct pracovat, a jak dlouho nám úspory vydrží? To byly v danou chvíli mé největší obavy,“ popisuje tehdejší pocity Zdenka.

Přestože operaci, hospitalizaci a různá vyšetření, která je nutné absolvovat, hradí zdravotní pojišťovna, něco stojí doprava, potravinové doplňky a podobně. A to všechno je nutné zaplatit z vlastní kapsy. To je samo o sobě poměrně nákladné. A když k tomu v domácnosti chybí jeden příjem, jak tomu bylo v případě Zdenky, problém může být na světě. Navíc v situaci, kdy člověk potřebuje hlavně klid a prostor soustředit se sám na sebe, na léčbu.

,,Když jsem tak doma přemýšlela, co si počnu, vzpomněla jsem si, že mám jakousi pojistku. Našla jsem ji, pořádně si ji přečetla a nevěřila jsem! Pojistka byla uzavřená přesně na zdravotní problémy, které jsem aktuálně měla,“ uvádí Zdenka.

Největší pesimista byl její muž, který prohlásil, že neexistuje, aby jí za pár korun pojistného vyplatili takové peníze. Šla tedy na nejbližší pobočku, aby zjistila, na co přesně má za své pojistné nárok. A nestačila se divit.

„V pojišťovně se mnou vyřídili vše během chvilky. A to i přesto, že samy pracovnice neměly s vyřizováním této pojistky ještě zkušenosti. Ale zavolaly si pro informace, nezatěžovaly mne zbytečnou byrokracií, ode mě stačilo pouze přinést lékařskou zprávu s diagnózou,“ vypráví nadšeně paní Zdenka.

Peníze prakticky ihned

Týden po návštěvě pojišťovny měla na účtě první část odškodného. Rázem bylo po existenčních starostech a Zdenka se mohla v klidu léčit.

Po nějaké době prodělala operaci a z pojistky jí byla vyplacena druhá část odškodného, současně byla vyplácena ještě měsíční renta po celou dobu léčení.

Pro léčbu jakéhokoliv onemocnění, u onkologického onemocnění to platí dvojnásob, je nutná dobrá psychika, člověk prostě musí věřit a být v pohodě.

Když se můžete soustředit jen na sebe a nemáte existenční starosti, je to velké plus.

Z POJIŠTĚNÉ POJIŠŤOVÁKEM

V současné době paní Zdenka již pracuje. „Když mi byla nabídnuta práce pro ČP Zdraví jako pojišťovací poradce, neváhala jsem. Samozřejmě k tomu přispěla moje osobní zkušenost. Chci, aby co nejvíce lidí (je dobře, že toto pojištění je již i pro muže) vědělo, že je na trhu produkt, který jim může v době nemoci pomoct tím, že je zbaví existenčních starostí,“ uzavírá svoji zkušenost paní Zdenka.

Možná něco podobného znáte z vlastní zkušenosti, možná z doslechu. Podobné příběhy mají jedno společné: Člověk díky nim, chtě nechtě, přehodnotí své životní hodnoty.